II Maltański Dzień Promocji Zdrowia

Drukuj
Opublikowano: poniedziałek, 14, wrzesień 2015 MSM Kęty

19 września 2015 w godzinach 8:00-15:00 na Rynku w Kętach odbędzie się II Maltański Dzień Promocji Zdrowia. Wydarzenie towarzyszy VI Manewrom Maltańsko- Strażackim. Tegorocznej edycji patronuje Burmistrz Gminy Kęty Pan Krzysztof Klęczar.

            Głównym celem imprezy jest promocja zdrowego trybu życia, szczytnej idei honorowego krwiodawstwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Chcemy również zapoznać mieszkańców i gości z działalnością Maltańskiej Służby Medycznej oraz organizacji, z którymi współpracujemy.

            Program imprezy jest bardzo bogaty. Przez cały czas trwania wydarzenia, dzięki obecności autobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie chętni będą mogli podzielić się darem krwi.

Razem z Fundacją DKMS Polska będziemy działać przeciwko białaczce i rejestrować nowych potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych. Wolontariusze programu Tak dla Transplantacji realizowanego przez Fundację Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu będą promować ideę transplantacji i rozdawać oświadczenia woli.

Po raz drugi towarzyszyć nam będą również strażacy z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej OSP Kęty wraz ze swoim czworonożnymi podopiecznymi. Ratownicy zaprezentują możliwości psów, które na co dzień uczestniczą w akcjach poszukiwawczych.

Podczas imprezy zaprezentuje się również Beskidzkie Zrzeszenie Sportowo Rehabilitacyjne "Start” zrzeszające osoby niepełnosprawne. Naszym gościem będzie również Andrzej Bogdanowicz, który swoją osobą pokazuje, że każdy może pomagać innym.

Swoją działalność zaprezentują również współpracujący z nami Strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 3031 z Suchej Beskidzkiej.

Dodatkowo przez cały dzień odbywać się będą pokazy prowadzone przez wolontariuszy MSM Kęty, podczas których każdy będzie mógł przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

Imprezę poprowadzi Łukasz Luszczak.

 

Sponsorzy

© 2015. Maltańska Służba Medyczna
Powered by Joomla 1.7 Templates Mod by Jakub Kowalski
W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności serwisu strona korzysta z technologii cookies. Witryna będzie zamieszczać pliki cookies na urządzeniu końcowym użytkownika, aby temu zapobiec w każdej chwili możesz zmienić ustawienia prywatności swojej przeglądarki.